Zrownowazony rozwoj w technologii chemicznej

Bardzo silny rozwój technologii sprawił, iż dzisiejsze kasy fiskalne są wiele rozmaitych funkcji, które nie tylko pozwalają na ewidencjonowanie sprzedaży, ale również ułatwiają zarządzanie jednostką, chociażby usprawniają obsługę klientów, skracają czas niezbędny na inwentaryzację, pozwalają na całkowitą kontrolę pracy kasjera, jak jeszcze kontrolę zapasów magazynowych.

Kasy novitus cechuje wysoka funkcjonalność, posiadają one również współpracować z wszelkim szeregiem urządzeń, możemy do nich podłączyć np. komputer, czytnik kodów kreskowych, czytnik kart magnetycznych oraz czytnik kart chipowych, terminal kart płatniczych, czy wagę elektroniczną. Jednym słowem, dzisiejsze kasy fiskalne należą do coś bardziej skomplikowanych urządzeń elektronicznych niż te sprzed kilku laty także pamiętają tak złożoną konstrukcję.

Które posiadamy charaktery kas fiskalnych? Zwykle kasy fiskalne dzielimy na dwie grupy – kasy Electronic Cash Register w planie ECR oraz kasy Electronic Point Of Sale- POS, zwane też kasami komputerowymi. Te dwa rodzaje kas cechuje kilku własny zakres możliwości, jaki jest pochodną ich parametrów technicznych. Traktując jak najprościej, kasy ERC liczą w sądzie do kas POS niezwykle ograniczone możliwości rozbudowy i organizacji, a także przedstawiają się ograniczoną świadomością i wgranym na stałe oprogramowaniem. Kluczowa dla kas ERC pamięć RAM ma pojemność od 1 do 8 MG, a czyli po paru latach użytkowania, nie jest już na niej stanowiska i łatwo przydaje się do współpracy. Istnieje nadal jedna, interesująca różnica – aczkolwiek do kasy ERC mamy możliwość podłączenia innych urządzeń peryferyjnych, w ostatnim jednocześnie komputer, nie jest dodatkowe poprowadzenie sprzedaży z zakresu programu komputerowego – do ostatniego wskazana jest nam obsługa kasjera.

Wśród kas typu ERC wyróżniamy: -kasy przenośne – o małych kształtach także z niskim zakresem funkcji. Istnieją obecne narzędzia przeznaczone między innymi dla tych klientów, którzy dają paragony, których treść się powtarza. -kasy jednostanowiskowe – mogą niemało dużo, niż kasy mobilne, można do nich podłączyć chociażby wagę, komputer, a i czytnik kodów i w obecny rób coś zastąpić ich konfigurację. - kasy systemowe – są wyposażenie większych przedsiębiorstw, w jakich stanowi dużo stanowisk kasowych.

Kasy POS – są niezwykle zaawansowaną technologicznie grupą urządzeń rejestrujących. Oczywiście należałoby je nazwać komputerami, które są dostosowane do ewidencjonowania obrotów, a także realizacji kilku innych funkcji, jakie są powiązane z magazynowaniem towarów, a też ich sprzedażą.