Zimny napoj przepis

W upalne dni ludzie często marzą o napoju, który jednocześnie zaspokoiłby ich wymaganie oraz orzeźwił. W takim wypadku doskonale kontrolują się koktajle na bazie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego albo i kruszonego lodu. W internecie i pracach kucharskich można wyszukać mnóstwo przepisów na świeże napoje tego typie. Tak można zaopatrzyć się w dobre koktajle w restauracji, sklepie lub lodziarni, ale warto pokazać się robić je samemu. Stanowi wówczas nie tylko zdecydowanie tańsze rozwiązanie, ale same zdrowsze. Eksperymenty w kuchni dają ogromną satysfakcję. Z pewnością nasze starania docenią członkowie rodziny lub znajomi, którzy wejdą z wizytą w jakikolwiek upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który tenże najczęściej przygotowuję, jest ostatni o smaku bananowym na podstawie mleka. Banany można uzyskać o każdej porze roku, nie tylko latem, a mleko to temat wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to niepowtarzalne z najdostępniejszych produktów na rynku. Otrzymany napój jest lekki, dobry i zdrowy - jednak każdy gęsty koktajl można rozpatrywać jak oddzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym częstym rodzajem koktajlu jest tenże o smaku truskawkowym. Najlepiej robić go w sezonie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najsmaczniejsze i dostępne na wszystkim stoisku. Idealnym podejściem jest związanie mleka, truskawek i owoców - ta niesamowita książka będzie delikatnym doznaniem dla własnych kubków smakowych.

Tak można wymieniać przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, zbudowany z malin, jeżyn i jagód? Czemu nie! Oraz że brzoskwiniowe orzeźwienie? W sukcesie brzoskwiń jako baza koktajlu lepiej sprawdzi się kruszony lód niż mleko lub kefir. Oraz co napiszesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Miej tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest gorzkie - rozmawiam z badania.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście pomysł na koktajl i finalne wyniki to ponad nie wszystko. Powinien posiadać znaczący sprzęt. Najlepiej sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z prawej firmy czy solidna rozdrabniarka do owoców. Na rynku jest znacznie takich owoców i warto poświęcić chwilę na ich porównanie, aby wybrać taki, który doskonale wykona nasze życzenia oraz potrzeby. Uważam, że warto zainwestować w blender z pracą kruszenia lodu, który przyczyni się nie jedynie do deserów owocowych, ale też na dowód do robienia mrożonej kawy.