Uziemienie anteny

Uziemienia elektrostatyczne są szalenie ważnym czynnikiem w przemyśle i transporcie łatwopalnych gazów również oryginalnych substancji, jak ciecze czy proszki. Kiedy ładunek elektrostatyczny odkłada się w pobliżu łatwopalnych materiałów, powstają zagrożenia.

Rokrocznie w wszelkiej Europie powraca do ponad 400 wypadków spowodowanych właśnie tymi zjawiskami. Zapłony, pożary, i nawet początki to wcale realne niebezpieczeństwo, którego świadomość ma wszystek zdrowo myślący pracownik oraz inwestor w dziedzinie.

Tutaj z poradą przychodzą nam mechanizmy i sposoby uziemień elektrostatycznych. Ich dokonywanie w wartości kieruje się do połączenia zagrożonych elementów niskooporowym procesem do tematu uziemienia przy pomocy odpowiedniego zacisku. Na placu jest duża liczbę ich charakterów - kleszczowe, przykręcane śrubami, łączone w samej obudowie pojemnika. Bardziej rozwinięte systemy umożliwiają również na monitorowanie uziemienia w okresie rzeczywistym. W zintegrowaniu z nowymi urządzeniami potrafią nie dopuszczać do dozowania produktu lub pracy nad nim w przypadku zaistnienia problemów z uziemieniem. Niektóre metody fizycznie blokują taką możliwość, zamykając zawór czy wlew, co jest pomocne w wypadku awarii współpracujących urządzeń lub prób obejścia zabezpieczeń. Tego rodzaju rozwiązania często wprowadza się przy cysternach kolejowych i drogowych.

Dość częstym problemem stosowania zacisków na urządzeniach czyniących z lakierami, farbami, rozpuszczalnikami czy żywicami jest niemożliwy do wszelkiego ograniczenia proces krycia się powierzchni materiałem. Potrafi więc wykonać warstwę izolującą uziemienie elektrostatyczne "electrostatic earthing", częściowo lub całkowicie negując jego skuteczność. Wynika zatem nie tylko urządzeń, ale i pojemników i zbiorników danych do przechowywania w/w materiałów.