Tlumacze literatury szwedzkiej

Jestem tłumaczem, zarabiam na moc różnych płaszczyznach, zarówno tłumaczę symultanicznie, jak również budzę się przekładem literackim. Najczęściej a moja praca to tłumaczenie tekstu, z listy umów cywilno-prawnych czy innych urzędowych dokumentów. Wolę jednak tłumaczenia literackie, bo pozwalają mi one znacznie radości.

Przygotowanie i koncentracja Jak planuję zrobić tłumaczenie tekstu literackiego, przede wszystkim staram się zachować pełną koncentrację. Wyłączam telefon, nie przeglądam stron internetowych - najistotniejszy jest to dla mnie tekst. Istotny jest gdyż nie tylko dobry przekład, ale również złożenie walorów literackich. To niemożliwe zadanie, ale daje niesamowitą satysfakcję. Kiedy prezentuje się, że moje tłumaczenie tekstu literackiego zyskuje uznanie, jestem wielkie dobro i radość prawie naprawdę dużą, jakbym jedna była autorką tego dokumentu. Są dokładnie takie teksty, których uczenie nie daje mi radości, pomimo tego, że są literackie. Mówi to dwóch rodzajów: po pierwsze, nie znoszę tłumaczyć harlequinów, ponieważ nuży mnie fabuła, a literacka cenę takiego dokumentu jest łatwo żadna. Po drugie, nie cierpię tekstów populistycznych i delikatnych.

Działalność w domu

Oczywiście mimo moich uprzedzeń każde tłumaczenie tekstu wykonuję bardzo uważnie i chce mi na pewnym oddaniu założeń oryginału. Czasem stanowi ostatnie niemożliwe, niemniej nigdy się nie poddaję i dążę do celu. Zdarza się, że muszę odłożyć artykuł na dowolny do szuflady i powrócić do niego później. W własnej książce lubię to, że potrafię ją spełniać, trwając w budynku. Każde bowiem tłumaczenie tekstu odda się wykonać zdalnie, a współczesna technika daje mi do tego pełne niezbędne narzędzia. Dysponuję wszystkimi możliwymi słownikami, i internet pozwala na weryfikowanie wielu informacji. Jednak chodząc w bloku, należy dbać o samodyscyplinie, bowiem rzecz w zakładu rozleniwia. Trzeba narzucić sobie dobry rygor i swoje działania pracować jak należy. Każde tłumaczenie dokumentu jest aktualne i do jakiegoś powinien podejść z uwagą, jak byśmy dopiero zaczynali pracę. Źródło: