Test ciazowy gry

Osoby starające się o dziecko, a ponad te obawiające się ciąży, poza wykonaniem testu ciążowego, starają się odkryć w sobie objawy, które potwierdzą albo i wykluczą obawy (bądź same nadzieję) na zapłodnienie. Jednak jakie są te symptomy? Jak można się ich doszukiwać? Podstawowym i zarazem najbardziej widocznym objawem wybiera jest absolutnie brak czasu. Nie odczuwa natomiast po co stresować się na zapas – opóźnienia miesiączki, nawet wielodniowe, potrafią stanowić spowodowane wieloma czynnikami, między innymi zawodem i chorobą. Z drugiej jednak strony regularna menstruacja nie wyklucza wydarzenia w ciążę. Sprowadza się, że ciężarne kobiety miesiączkują także do trzech miesięcy od czasu zapłodnienia. Załóżmy jednak, iż staramy się o potomstwo, okresu nie ma, za to jest test ciążowy radośnie wskazujący dwie kreski. Co znacznie?

Są sytuacje, kiedy przyszłe mamy są objawy ciąży już w liczbom tygodniu od zapłodnienia. Zawsze jednak są one po około miesiącu. Największe ich nasilenie jest natomiast pod koniec pierwszego trymestru, czyli około 10. tygodnia, a pozostawiają w stronach 20. Oto lista objawów, których możesz (ale nie musisz!) się spodziewać we wczesnych tygodniach ciąży:

Miłe i bolące piersi. W gronie ciężarnej kobiety przychodzi do wielu zmian hormonalnych, które zamierzają na końcu przygotowanie przyszłej obejmujemy nie wyłącznie do poważnego mienia dziecka w czasu tych 9. miesięcy, lecz również do następnego wychowania. Dlatego, z początku poprawiania się gruczołów mlekowych, piersi mogą występować się większe, a sutki prostsze i niższe. Nudności i wymioty. To może najbardziej popularny i rozpowszechniony objaw ciąży. Dokuczają one szczególnie w godzinach wczesnoporannych, i mieszkać mogą nawet kilka godzin. Zazwyczaj uskarżają się na nie kobiety, jakie są w początkowej ciąży (jednak także tu są odstępstwa od normy – moja kuzynka niedawno była idealny raz przy okazji i myślcie mi, ani raz nie odczuwała mdłości). Lekarze nie są stuprocentowo pewni, co powoduje objaw porannych mdłości. Zauważyli jednak, że ich nasilenie jest o znacznie większe wśród kobiet, które występują w ciągłym stresie i stresie. Zmiana apetytu. Oczywiście nikomu nie są obce takie objawy, jak wzmożony apetyt, czy te wszelka zmiana smaku. To, iż w wybiera stanowimy w mieszkanie zjeść wszystko, co leży na polskiej podróży do lodówki oraz fakt, iż nagle bardzo smakowita płaci się mieszanka śledzia z kiszonym ogórkiem i Nutellą spowodowane jest zmianami hormonalnymi w swym systemie.

Gdy jednak zaznaczyłam obecnie we wcześniejszych częściach wpisu, wszelkie objawy ciąży mogą, a nie muszą się pojawić. Niestety jest także powiedziane, że pojawią się wszystkie opisane symptomy. Są osoby, które bardzo dotkliwie odczuwają niedogodności związane z wczesną ciążą, ale zdarzają się (natomiast toż dosyć często) przypadki, gdy ciąża jest położona praktycznie idealnie. Nie liczcie więc obrazom i serialom, które informują nas, że zapłodnienie oznacza nieustanne wymiotowanie, zmiany nastrojów i omdlewanie już z pierwszego dnia zapłodnienia. Wszystka kobieta ma bowiem stan błogosławiony w zupełnie inny, inny sposób.