Stosunki miedzynarodowe uw

Kontakty międzynarodowe są niezwykle średnie w dobie globalizacji. Nowe wynalazki w naukach transportu i komunikacji znacznie skróciły dystans między państwami, a nawet kontynentami. Teraz adresat otrzymuje list po kilku dniach, oraz nie po kilku miesiącach, kiedy wtedy było wcześniej. Zawsze można też do kogoś zadzwonić i zintegrować się bezpośrednio. Podróż na przeciwległy kraniec świata nie posiada już lat, ale wystarczy zaledwie parę godzin samolotem. Współcześnie odległe kraje są dla nas na wybranie ręki i dzięki mediom - prasie, telewizji, internetowi.

Pojawiło się wiele nowych możliwości współpracy. Wyjazdy zagraniczne stawały się bliższe i dostępniejsze, oraz co wewnątrz tym chodzi - także bardzo częstsze. Obecnie bez problemu można kupić się na pozostały kontynent, gdzie obowiązuje zupełnie odmienna tradycja także kolejne obyczaje. Wystarczy bilet na samolot również ważna wylądować w Azji, w Afryce czyli na tropikalnej wyspie. Wymienia się także sytuacja polityczna na świecie. Po utworzeniu strefy Schengen zniesiono większość ścian w Zgodzie Europejskiej i wszelki jej mieszkaniec może swobodnie podróżować między państwami.

Intensywne kontakty wielokulturowe wymagają dobrego przygotowania. Firma, jaka wymaga pozyskać nowe rynki zagraniczne, wiele weźmie na zajęciu odpowiedniego pośrednika, który precyzyjnie przedstawi proponowaną ofertę. Niezwykle znaczące są w współczesnym sukcesu tłumaczenia ustne. Polskie biuro w asyście tłumacza może zdobyć rynki międzynarodowe, bezpośrednio wchodząc do zainteresowanych. Wizyta przedstawicieli japońskiego koncernu motoryzacyjnego w naszej fabryce przebiegnie znacznie łatwo w obecności tłumacza. Bez tłumacza nie mogłyby się odbywać i spotkania polityczne na okresie międzynarodowym. Obecność osoby, która zna daną kulturę, pozwala uniknąć wpadek i niejasności. To drogie w znaczących negocjacjach, gdzie czasem drobne szczegóły mogą zaważyć na osiągnięciu transakcji.