Starania o ciaze po lyzeczkowaniu

W terminie, kiedy staramy się z naszym partnerem o dziecko, każdy dzień jest nieznośnym oczekiwaniem na radosną nowinę. Najchętniej od razu po stosunku pobiegłybyśmy do apteki po test ciążowy i skończyły go, aby jak już powiadomić rodzinę i panów o rychłym powiększeniu się rodziny. A często daje się, że mimo dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, iż nie jesteśmy w ciąży. Nie zakładajmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede każdym, należy zrozumieć, na wszelkie zasadzie działają testy ciążowe tanie w aptece. Ich działanie jest bowiem niezwykle łatwe. Liczy na wykryciu hormony HCG (wykonywanego w sukcesie wejścia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są bardzo swoje w eksploatacji i dodatkowo bardzo delikatne, dlatego należy je łączyć razem w zaleceniami na danej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może pochodzić z kilku czynników:

przeterminowanie – tak toż jak wszelkich innych produktów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych także nie należy stosować po upływie czasu ważności. To bowiem jego wielkości potrafią stanowić zaburzone, a zysk będzie niewiarygodny,zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – wpływ na koniec testu ciążowego nie lecz jego dobre działanie oraz odczekany godzina z momentu ewentualnego zapłodnienia. Konieczne są również choroby kobiety, stosowane przez nią leki i wiek. Tak dlatego, kobiety z chorobą nerek, przekwitające i używające leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w jakości powinny raczej zgłosić się do specjalistę, ponieważ w ich przypadku test może dochodzić ciążę, do której właśnie szczerze nie doszło,mikroporonienie – czasem sprowadza się, że test ciążowy wykrył ciążę, lecz kilka dni później, po ponownym jego stworzeniu, wyszedł ujemny. Widać to oznaczać, że dotarło do zapłodnienia, jednak zarodek nie zagnieździł się w macicy. W takim wypadku koniecznie zgłoś się do specjalisty, ponieważ że jesteś w ciąży pozamacicznej,pośpiech – to najpopularniejsza przyczyna błędów w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich pomiarom będzie mocna stwierdzić ciążę teraz w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uzmysłowić sobie pewny ważny czynnik: HCG jest najwcześniej wykrywalne w naturze, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, by posiadać większą swobodę.

Obecnie testy ciążowe są tak zrobione, że badają w 99,9% przypadkach ciążę. Zawsze należy dbać o tym, że w żadnym przypadku nie są nieomylne również dla większej swobód należy udać się do specjalisty i dokonać specjalne badania. Jednak w razie pomyłek, najczęściej zdarza się, iż test wykrył ciążę jakiej nie ma, nie oraz na odwrót. Dlatego kobiety, które nie chcą wejść w ciążę, mogą poczuć się uspokojone negatywnym wynikiem testu.