Psychika ang

W warunkach zapylenia powietrza substancjami stwarzającymi zagrożenie wybuchem konieczne jest traktowanie urządzeń z certyfikatem ATEX i budowy zaprojektowanych i zrobionych razem z zasadą ATEX obecną w końcach UE.

W praktyce, w warunkach zapylenia proszkami farb, miałem węglowym lub pyłami o pochodzeniu organicznym (np. drewno) przydatne jest przede wszystkim zapewnienie odpowiedniego odpylenia. Skuteczne odpylanie ATEX (atex dust extraction) z powodzeniem niweluje większość zagrożeń, jednak aby pracowało w wszyscy sprawnie, wskazane jest ustalenie odpowiednio wykończonych i ewentualnie wydajnych rozwiązań technicznych, technicznych i proceduralnych. Które to rozwiązania?

Odpylanie ATEX w działalności W pracy odpylanie ATEX (dobre z europejskimi dyrektywami) kieruje się do: - stosowania odciągów miejscowych, jakie należy usytuować w otoczeniu źródeł emitujących zanieczyszczenia grożące wybuchem, odciągami są ramiona samonośne, okapy przemysłowe czy specjalne ssawy, - regularnego odkurzania powierzchni, na których obejmują się skupiska pyłu (na dowód wokół obrabiarek), do tego sensie należy użyć odkurzaczy przemysłowych, - dobrego uziemienia pracujących narzędzi a tejże instalacji odpylającej, bowiem ona także może wywoływać ładunki elektrostatyczne – uziemienie zapobiega temu zjawisku, - właściwego skonstruowania kanałów odprowadzających pyły i pokrycia ich przed erozją, - stosowania wentylatorów, filtrów i urządzeń odpylających zaprojektowanych razem z dyrektywą ATEX oraz korzystających stosowne certyfikaty. Dla możliwie najpełniejszego zabezpieczenia się przed wybuchem instalacje odpylania ATEX warto doposażać w style gaszenia (iskier i / lub pożaru) w samych instalacji.