Pozyczka na auto bez bik dla zadluzonych

Osoby, które chcą zakupić nowy samochód, zawsze muszą liczyć się z tym, że zakup ten będzie stosunkowo drogi i może poważnie obciążyć domowy budżet. Co więcej, czasem zgromadzenie w dość szybkim czasie odpowiedniej ilości oszczędności jest praktycznie niewykonalne, dlatego najlepszą i najszybszą drogą wydaje się zaciągnięcie kredytu samochodowego. Proces przyznawania tego rodzaju kredytu definiowanego być może okaże się długi i męczący, głównie za sprawą dość wymagających formalności, jednak efektem będzie możliwość sfinalizowania za jego pośrednictwem nawet do 100% wartości pojazdu.

Oczywiście, samo przyznanie kredytu przebiega bez wielkich komplikacji, o ile posiada się dobrą historię w Biurze Informacji Kredytowej. Jeśli w rejestrze BIK-u widniejemy jako niepewni klienci, którzy mieli (wszystko jedno z jakich powodów) problemy ze spłatą wcześniejszych zobowiązań, teoretycznie mogą zapomnieć o zaciągnięciu jakiegokolwiek kredytu, ponieważ rygorystyczne ustawy zapisane w Prawie Bankowym, którego każdy bank musi przestrzegać, wyraźnie określają, iż przed udzieleniem nawet najmniejszego kredytu klienta należy sprawdzić w rejestrze Biura Informacji Kredytowej w celu weryfikacji i dokładnego ustalenia jego zdolności kredytowej.

Jeśli przez pewne, nazwijmy to błędy przeszłości istniejesz w ewidencji BIK, ale spłaciłeś w ostateczności wszelkie zaległe zobowiązania, a teraz posiadasz stałą, dobrze płatną pracę, (czyli zarabiasz około średniej krajowej), możesz spróbować udać się po kredyt samochodowy do banku. Jest duża szansa, że instytucja bankowa widząc postępy w gospodarowaniu budżetem przymknie oko na wcześniejsze problemy. Komplikacje mogą pojawić się w momencie, kiedy posiadasz niespłacone długi, widniejesz w ewidencji BIK a dodatkowo twoje zarobki wystarczają jedynie na pokrycie miesięcznych potrzeb, w które nie wlicza się rata za kolejny kredyt.

W momencie, kiedy bank nie wyraża zgody na udzielenie kredytu przez złą historię kredytową, możesz spróbować wziąć pożyczkę na auto bez BIK w firmach, które reklamują się tym, iż nie sprawdzają historii klienta w Biurze Informacji Kredytowej. Mowa oczywiście o wszelkiego rodzaju parabankach, takich jak Provident czy Kredito24. Trzeba się jednak liczyć z tym, że pożyczka na auto bez BIK w parabanku oznacza zazwyczaj zobowiązanie do zapłaty o wiele wyższych odsetek niż byłoby to w przypadku banków. Dodatkowo kwota pożyczki może być znacznie niższa niż w przypadku kredytów, ponieważ parabanki właśnie z powodu nieweryfikowania klienta w BIK dla własnego bezpieczeństwa umożliwiają zapożyczenie jedynie kilku tysięcy złotych. Najwyższą kwotą, jaką można więc pożyczyć w organizacji pozabankowej jest 10 000 złotych w Providencie.

Jak można zauważyć, pożyczka na auto bez BIK jest możliwa, lecz jej kwota będzie znacznie niższa niż możliwa kwota kredytu. Co więcej, w większości przypadków pożyczki w tak zwanych chwilówkach są przyznawane na bardzo krótki okres kredytowania. Prowadzi to więc do sytuacji, w której tak naprawdę nie zdobyliśmy wystarczającej ilości gotówki na zakup nowego samochodu, wzbogaciliśmy się za to o nowy kredyt, który prędzej czy później, (a w przypadku chwilówek raczej prędzej) będziemy zobowiązani spłacić. Jeśli więc już wcześniej posiadaliśmy problemy z finansowaniem kredytów i do tej pory z nich nie wyszliśmy, dodatkowa pożyczka zaciągnięta z myślą o kupnie nowego samochodu nie tylko w żadnym wypadku nam nie pomoże, ale również będzie w stanie poważnie zaszkodzić.