Pomoc lekarska kondratowicza

Załóżmy, że chcemy natychmiastowej pomocy lekarza. Nie więc, że jest swoje ciało, ale ponieważ odczuwamy duże problemy z własną psychiką. Nieistotne jest, czy sami zgłosiliśmy się do psychiatry, bądź te przygotowali to znani znajomi w uwadze o nasze mieszkanie czy zdrowie. W jakimkolwiek przypadku wizyta u psychiatry, tak jedno jak w wypadku biadania u wszystkiego kolejnego specjalisty, wymaga odpowiednich przygotowań.

Pierwsza randka u psychiatry to przede każdym będzie rozmowa. Będziemy wymagali opowiedzieć o naszych problemach, kiedy się zaczęły, jak je zrozumieli także na co sprawiają. Już sam moment przełamania się, umiejętność zwierzenia się innej kobiecie z choroby, które nas dręczą, jest dużo niebezpieczna. Stąd też warto przemyśleć, co wybieramy przekazać lekarzowi. Nie dysponujemy tak na zasady, aby ukrywać niektóre z naszych dolegliwości przed psychiatrą, wręcz przeciwnie. Żeby lekarz mógł nam w cali pomóc, musi wiedzieć możliwie każdy element połączony z nastaniem swoich problemów, dlatego konieczne będzie przypomnienie sobie wszystkich możliwych faktów połączonych ze zmianami psychicznymi. Nie powinno nas i dziwić, jeżeli w dowolnym elemencie psychiatra wyrazi prośbę o rozmowę z członkami naszej rodziny i znajomymi.

Przed pierwszą wizytą u psychiatry konieczne istnieje więcej przejrzenie naszej dotychczasowej diety, przyjmowanych środków i rozpoczętych zabiegów. Dla przykładu, ostre zatrucie alkoholem metylowym lub wielkie zakażenia mogą wykonywać do powstawania depresji, poważny niedobór witaminy B1 może przynieść psychozę, niedobór B12 wywołuje senność i marzenia, przewlekły ból i hałas, a także przeżyte operacje mogą rozmawiać do nadwrażliwości fizycznej i huśtawki emocjonalnej. Lekarz psychiatra, w sensu uzyskania ważnego i wszystkiego obrazu stanu zdrowia pacjenta może zdecydować się na wysłanie osoby leczonej na specjalne testy. Co więcej może zlecić dodatkowe badania u neurologa czy internisty, niezbędne mogą i okazać się badania krwi i moczu. W zupełnie wielu wypadkach niezbędne będzie jeszcze wykonanie tomografii głowy, która ukaże pełny obraz ewentualnych napraw w całości czaszki.