Pojemniki prozniowe anna

Choć pakowanie próżniowe najczęściej przypisywane jest ze sklepami wielkopowierzchniowymi, firmami cateringowymi i restauracjami, to jeszcze częściej także klienci indywidualni poszukują urządzeń, które pozwalają im przedłużyć trwałość przechowywanej żywności. Specjalne woreczki, próżniowe pojemniki i narzędzia do pakowania zaliczane są oraz do ich potrzeb, zezwalając na opakowanie odpowiednio mniejszych porcji żywności.

Domowe urządzenie do pakowania próżniowego żywności może stosować specjalne woreczki do próżniowego przechowywania lub te stosuje pojemniki próżniowe stworzone z plastiku. W sukcesu pojemników najczęściej stosowane są specjalne pompki ręczne, które pozwolą na odessanie zbędnego powietrza z zasobnika i umożliwiają jego hermetyczne zamknięcie. Podobny sposób leczenia można zastosować do zamykania butelek specjalnymi próżniowymi korkami. Tworzą one najczęściej uniwersalny rozmiar, ponieważ ważna je wykorzystywać zarówno do zamykania butelek z winem, jak i do butelek z oliwą czy octem balsamicznym. Próżniowe zamknięcie butelki przedłuża trwałość zawartości - po zakończeniu próżniowym wino potrafi stanowić umieszczane nawet przez ponad 20 dni. Dla porównania wino w butelce otwartej można przechowywać co wysoko przez 2-3 dni.

Do prywatnego użytku potrafią być również dostosowane urządzenia typu multivac, zezwalające na przechowywanie żywności w specjalnych woreczkach. Przechowywanie żywności w woreczkach wydłuża jej czas przechowywania - w zależności od typie materiału a z miejsca, gdzie będzie on trzymany (temperatura pokojowa, lodówka czy zamrażarka), czas przechowywania rozciąga się nawet czterokrotnie. W próżniowo zamykanych woreczkach można przechowywać produkty sypkie, jak kawa czy herbata, żywność przetworzoną, ale jednocześnie warzywa, wędliny czy mięso. Zapakowane próżniowo mięso pewno stanowić zapisywane w zamrażarce w odpowiednio niskiej temperaturze nawet przez 26 miesięcy. Dodatkowym atutem pakowania próżniowego z zastosowaniem woreczków jest fakt, iż nie zajmują one zbyt wysokiej powierzchni.