Pojemnik azurowy

Dozowniki celkowe to zdecydowanie wykorzystywane urządzenia. W zależności od projektu i rodzaju potrafią być oddane do produkcji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które odbywają w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez potrzeb dekompensacji. Temperatura miałów nie potrafi stanowić znaczniejsza niż 200 stopni Celsjusza także nie że być mowy o agresywności pyłów.

Zasada działania dozownika celkowego jest raczej prosta. Pył ze zbiornika dociera do dozownika przez otwór wlotowy. Następnie stanowi on dostarczany w celkach ze skrzydełkami robiącego się bębna.

Dozowniki celkowe są zbyt stanowisko w sposób ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą aktualne w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują zastosowanie na wszystkim kroku realizacji, zarówno w dziale działania technologicznej linii pakowania produktów, w dziedzinie ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Często są i stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o odmiennych ciśnieniach. Można je realizować np. na przelocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują oraz zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Jednym z wyjątków wyposażenia dozowników celkowych pewno stanowić skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej wolno z możliwością dostosować wydajność dozownika do innych potrzeb. Dozowniki spełniają wszelkie normy higieniczne oraz zasady bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.