Pakowanie prozniowe suwalki

Pakowanie próżniowe daje ogromną moc nad tradycyjnymi metodami pakowania i przechowywania. Produkty zapakowane w współczesny sposób dłużej utrzymują świeżość plus są popularniejsze w transporcie na znaczniejsze odległości.

Sprawiają one na podstawie odsysania powietrza z opakowania foliowego, jakie stanowi również zgrzewane i hermetycznie zamknięte. Podstawowe części każdej nawet podstawowej pakowarki to pompa odsysająca powietrze i listwa zgrzewająca. Wyróżniamy dwa typy pakowarek: - pakowarka komorowa - gdzie cały efekt w opakowaniu jest przenoszony we wnętrzu specjalnej komory. Powietrze jest odsysane z pełnego wnętrza komory. Istnieje owo znacznie atrakcyjna forma. Po zamknięciu procesu zwykle komora ukazuje się samoczynnie. Ten pokrój urządzenia pozawala na zdrową powtarzalność procesu i elastyczność w zestawie parametrów próżni i siły zgrzewania. Rozmiary urządzeń wahają się z młodych umożliwiających pakowanie samego materiału na raz do wyjątkowo wielkich wymagających specjalnych kół leczących w przemieszczeniu sprzętu. - pakowarka listwowa - wyróżniam się zewnętrznym typem ssania. Zawsze jest ona małych rozmiarów. Produkty znajdują się na zewnątrz urządzenia i do materiału jest montowany jedynie koniec worka. Odsysanie więc wykonywa się na zewnątrz komory. Dla tego typu urządzania wymagane są specjalny typ worków przyśpieszające cały proces pakowania próżniowego.

Pytanie zasadnicze jest, jaki wariant wybrać? Pakowarka listwowa zapewnia lepszą mobilność. Jest ona więcej na pewno tańsza niż jej komorowy odpowiednik. Pakowarka listwowa umożliwia obróbkę artykułów o nietypowych stanach i gabarytach. Za pakowarką komorową przemawiają natomiast mniejsze koszty materiałów eksploatacyjnych, głównie worków. Powtarzalność procesu pakowania i powiązana z ostatnim pełniejsza dawka pakowanych artykułów na dobę. Dla zastosowań amatorskich bądź w krótkiej gastronomi wystarczy mała bezkomorowa pakowarka. Dla zastosowań handlowych w porządnych sklepach lub domach produkcyjnych doskonalszym lekarstwem będzie wybór pakowarki komorowej. Przyśpiesza to mechanizm pakowania a w znaczniejszym horyzoncie czasowym zezwala na zaoszczędzenie kosztów worków. Na Naszym rynku jest sporo producentów pakowarek. Tepro to nazwa produkująca pakowarki próżniowe, istniejąca na zbytu już 50 lat!