Oznakowanie budynkow mieszkalnych

Znak exit to oznaczenie drzwi wyjścia ewakuacyjnego, które znajduje użycie we wszystkich obiektach obiektach budowlanych, na jakie zgodnie z aktualnymi przepisami nałożono obowiązek odpowiedniego oznakowania wyjść, za pośrednictwem których podejmuje się ewakuacja w razie wystąpienia zagrożenia (np. pożaru).

Takie oznaczenia stosuje się wszędzie tam, gdzie przechodzimy do rezygnowania z większymi gronami ludzi, tzn. w punktach pracy, w urzędach, w budynkach kulturalno-rozrywkowych i fizycznych, bądź również w sklepach wielkopowierzchniowych. Do rozwiązania oznaczonego po angielsku EXIT prowadzą wcześniej często inne ruchy w skór strzałek i oznaczenia schodów ewakuacyjnych. Prawidłowe oznaczenie drogi ewakuacyjnej ma znaczące miejsce w ról ratowania zdrowia a utrzymania kobiet, które złapały się w mieszkanie zagrożenia, zwiększając okazję na szczęście ewakuacji.

Oznaczenie EXIT posiada charakterystyczny zielony kolor z białą oprawką i napisem, który udostępnia spożywa w popularny sposób dostrzec podczas procesu ewakuacyjnego nawet z bardzo dalekiej odległości (20-25 metrów). Zostało ono zrobione z kolorowej folii samoprzylepnej z zastosowaniem wysokiej klas kleju, co dostarcza mu wysoką stabilność i twardość w dużych warunkach albo z płyty PCV mocowanej za pomocą taśmy dwustronnej. Oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego jest naklejane na granicy w obiekcie najczęściej nad drzwiami, będącymi rozwiązanie z mieszkania lub domu. Folia, z jakiej sprawiono oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego posiada właściwości fotoluminescencyjne, dzięki którym świeci w noce, umożliwiając sprawną ewakuację chociażby w trudnych warunkach związanych z wyłączeniem prądu bądź oraz z dużym zadymieniem, które ogranicza widoczność.