Oplacalny kredyt na samochod uzywany

Marząc o zakupie nowego samochodu, musimy liczyć się z wydatkiem sięgającym kilkudziesięciu tysięcy złotych. I o ile odłożenie niezbędnej sumy pieniędzy nie jest niemożliwe, tak na pewno o wiele łatwiej i szybciej będzie zaciągnąć kredyt w banku. Kredyt na samochód to rodzaj kredytu dedykowanego, którego podjęcie wymaga od nas przedstawienie w banku celu, na jaki chcemy przeznaczyć pieniądze. I o ile kupno nowego samochodu na kredyt wydaje nam się całkiem logiczne, tak często zastanawiamy się, czy jest możliwość pożyczenia gotówki na rzecz zakupu używanego pojazdu? A jeśli istnieje kredyt na samochód używany, jakie będą tego koszty?

Procedura zaciągnięcia kredytu na zakup samochodu używanego wygląda stosunkowo podobnie do kredytu na nowy samochód. Różnica w większości przypadków ogranicza się do niższej wartości kredytu, a co za tym idzie do krótszego czasu kredytowania. Co więcej niezbędne będzie również zaznaczenie, że kredyt który chcemy uzyskać będzie przeznaczony na zakup samochodu używanego, nie zaś nowego. Jednak, w zasadzie w związku z różnicami, oferty kredytu na zakup samochodu używanego mogą być bardzo interesujące. Dlatego niezbędne będzie dokładne zapoznanie się z ofertami banków, w czym bardzo pomagają dostępne w sieci kalkulatory kredytowe, które (oczywiście bez sprawdzenia zdolności kredytowej) określą, czy na warunkach, których oczekujemy będą dostępne kredyty na zakup samochodu używanego oraz który z oferowanych kredytów będzie dla nas najkorzystniejszy.

Tak samo, jak w wypadku zaciągania kredytu na zakup nowego samochodu, tutaj też należy zapoznać się dokładnie z ofertą banku oraz dodatkowymi kosztami, które należy ponieść w przypadku zaciągniecie kredytu, Może się bowiem okazać, że kredyt jest swego rodzaju wydmuszką, która wygeneruje nam pewne dodatkowe koszty, znacznie przewyższające kredyt na samochód używany w innych bankach. Nie należy również zapominać o zdobyciu informacji, co będzie zabezpieczeniem dla kredytu. Na pewno bowiem nie dojdzie do sytuacji, podczas której bank udzieli nam kredytu bez niezbędnego zabezpieczenia na wypadek niemożliwości spłaty przez nas zadłużenia. Zazwyczaj bank stosuje przejęcie samochodu jako spłatę kredytu w momencie problemów z finansowaniem należności, nierzadkie jest również przejęcie praw do ubezpieczenia AC, co oznaczać będzie, że w momencie wypadku lub poważnego uszkodzenia pojazdu bank przejmie odszkodowanie, które wypłaciłby nam ubezpieczyciel i pokrywa nim kwotę kredytu.

Podsumowując, nie tak dawno jeszcze można było na kredycie na samochód używany dość sporo zaoszczędzić, a dobrze utrzymany używany samochód nie dostarczałby nam większych problemów niż nowy samochód z możliwą wada fabryczną. Powoli zacierają się ślady między kredytem na zakup samochodu nowego a pojazdu używanego. Jedynie mogą pojawić się problemy w przypadku niektórych samochodów z określonym rocznikiem produkcji lub przebiegiem, ponieważ, skoro samochód ma być zabezpieczeniem kredytu, banki nie wyrażają zgody na zakup samochodu, który przez wiek i przebieg może się po prostu samoistnie zepsuć. W najlepszym wypadku, jeśli zdecydujemy się na zakup dość starego samochodu, a bank udzieli zgody na przyznanie nam kredytu, opłaty za pożyczenie gotówki, jak i również ewentualny wkład własny mogą dość poważnie wzrosnąć.

Tak więc, jeśli decydujemy się na zakup przez kredyt na używany samochód, nie tylko powinniśmy zwrócić uwagę na stan pojazdu, który może okazać się dyskwalifikujący do dalszego użytkowania, ale również na warunki i kwotę kredytu, który możemy podjąć w banku.