Ograniczyc wydatki po angielsku

Ogólnie można stwierdzić, że wszystkich mających z rowerów można podzielić na dwie grupy: takich, którzy jednośladów używają jako lepszego także może nawet szybszego sposobu transportu, a takich, którym jazda po ciężkim asfalcie nie wystarcza, i z swoich pojazdów chcą czegoś bardzo. Specjalnie dla innej grupy klientów przygotowaliśmy zestawienie mające dużo malownicze trasy rowerowe w Polsce, które warto zwiedzić swoim jednośladem.

Beskid Śląski – to znakomite siedlisko dla kobiet, które szukają wrażeń nie wyłącznie w kolarstwie wysokogórskim, ale i downhillu. Ostrzegamy, aby w cali bawić się z uroków Bieszczad, należy brać nie tylko kondycję, tylko także zdrowi rower: na Skrzycznem, czyli najwyższym szczycie Beskidów (1257 m.n.p.m.) działa sama z najtańszych tras rowerowych w drugim rejonie. Ale na odpornych na wierzchu czeka piękna panorama rozciągająca się w przyszłości. Wiślana trasa rowerowa – istnieje wtedy idealne rozwiązanie dla pań, które są tendencje wybrania się na kilku- lub kilkunastodniową wycieczkę rowerową. Noclegi będą tam zapewnione dzięki licznym gospodarstwom agroturystycznym. Sama droga istnieje też o moc prostsza niż we wcześniejszym przykładzie, bowiem prowadzi ona poprowadzenie asfaltowej trasy rowerowej przez wały przeciwpowodziowe Wisły. Niestety, projekt nadal nie został ukończony, dlatego osoby zainteresowane w pierwszej mierze drogę będą potrzebowały ustalić sobie same. Szlak Orlich Gniazd – trasa obecna stanowi znakomitym rozwiązaniem nie właśnie dla miłośników wypraw rowerowych, lecz także zapaleńców sprawy oraz kultury, dostają się tam bowiem najstarsze zamki Polskie, wybudowane przez Kazimierza Wielkiego. Całość trasy rowerowej sięga od Krakowa aż do Częstochowy, obecne stanowi 190km. Jest wówczas wówczas oferta dla bardziej doświadczonych rowerzystów. Szlak polskim wybrzeżem – kolejna sprawa dla kobiet, które obecnie pokochały wycieczki rowerowe, a dodatkowo nie czują się na końcu pewnie, by wybrać bardziej ekstremalne projekty. Szlak nadbałtycki jest częściej europejskiej drogi rowerowej Euro R-10 wytyczonej dookoła Bałtyku, więc biegnąca i przez różne kraje. Polska część szlaku zaczyna się w Świnoujściu, przebiega przez Kołobrzeg, Trójmiasto, aż w tyle do Gronowa. Trasa, pomimo tego że nie chodzi do dużych, jest uznawania także przez bardziej doświadczonych rowerzystów, często ze powodu na własną długość i doskonale idące na zdrowie morskie powietrze.

Przedstawione powyżej trasy rowerowe w Polsce to oferty, jakie są jedynie drobną namiastką tego, co Rzeczpospolita oferuje rowerzystom. Jak może jednak, każdy, nie ważne czy doświadczony rowerzysta bądź też początkujący zapaleniec, mogą znaleźć coś dla siebie.