Nerwice i psychozy u dzieci i mlodziezy

Zaburzenia nerwicowe (potocznie zwane nerwicami) stawały się częstym punktem w nowych czasach. Wynika to ze zmiany naszego myślenia. Już wszyscy żyjemy łatwo a często brakuje nam czasu na odpoczynek, wypoczynek i regenerację. I kiedy rozpoznać u siebie takie zaburzenia?

Objawy Nerwicom bardzo często towarzyszą objawy somatyczne. Zazwyczaj są to bóle głowy, żołądka i uczucia. Może trwać również brak czucia, uczucie odrealnienia, kołatanie serca, a nawet niewielkie objawy padaczki. Często takie objawy pojawiają się jedynie w stresujących sytuacjach. Najczęściej jednak chorzy zdają sobie sprawę z tego, że ich reakcje ciała nie są dość sensu. Jednak trudno jest się im ich pozbyć.

Fobie Zaburzenia nerwicowe zwykle montują się z różnymi fobiami. Chory boi się takich sprawie, dlatego jego ciało reaguje następnie w "inny" i nienaturalny sposób. Prowadzi temu błąd motywacji, energii do zadania, spadek samopoczucie oraz ciągłe uczucie poddenerwowania. Poprzez to źli często zarzucają się na punkty ze snem, a nawet bezsenność.

źrodło:

Leczenie Najskuteczniejszą metodą w działaniu nerwicy jest psychoterapia. Oferuje ją prywatny gabinet psychiatryczny w Krakowie. W sukcesu zaburzeń nerwicowych najlepsze skutki przynosi terapia "poznawczo-behawioralna". Dzięki niej można zapomnieć "błędne koło". Pacjent zgodnie z psychiatrą analizuje po kolei inne sprawy z wszelkiego życia, podczas jakich planowałem objawy nerwicy. Dzięki temu obniża się jego strach i słaby przygotowuje się z takimi rzeczami. W poszczególnych przypadkach niezbędne jest również leczenie farmakologiczne. Ale same leki absolutnie nie poprawią stanu pacjenta w 100%. Jedynie psychoterapia w wymieszaniu z leczeniem farmakologicznym przyniesie odpowiednie, dobre efekty.