Najtanszy kredyt samochodowy w banku

Szukając odpowiedniego dla nas kredytu na zakup samochodu, sprawdzamy nie tylko jego maksymalną wartość oraz przeliczamy, czy wystarczy nam na zakup pojazdu, który sobie wymarzyliśmy. Dodatkowo analizujemy, który kredyt samochodowy z prezentowanych przez banki ofert będzie dla nas najkorzystniejsza pod względem ceny, czyli oprocentowania w skali roku, wysokości miesięcznych rat oraz ilości miesięcy, na które możemy rozłożyć spłatę. Jednak często zdarza się, że oferty banków są przedstawione w bardzo zawiły sposób, a my, nie posiadając żadnego znajomego, który mógłby nam doradzić, kompletnie nie mamy pojęcia jak się w ogóle zabrać za analizowanie dostępnych na rynku kredytów. Dlatego my przedstawiamy poniżej listę banków, które oferują najkorzystniejsze dla klienta oferty kredytów na samochód oraz tłumaczymy, czym ich oferty się różnią od innych, (być może na pierwszy rzut oka takich samych) ofert konkurencji.

Rzecz jasna, koszt kredytu zależy w głównej mierze od tego, jaką jego wartość chcemy podjąć oraz jaką mamy zdolność kredytową, czyli ogólnie: ile mamy dzieci i ile zarabiamy na miesiąc. Żeby więc dokładniej rozważyć oferty banków, musimy przyjąć pewien model rodziny, która chce podjąć kredyt na zakup samochodu. Uznajmy, że będzie to rodzina 2+1, czyli małżeństwo i jedno dziecko. Rodzina nie posiada innych kredytów ani żadnych wcześniejszych, jeszcze nie uregulowanych należności. Ich miesięczny dochód netto łącznie wynosić będzie 4 299 zł. Możemy również założyć, że ilość oszczędności, którymi nasza modelowa rodzina dysponuje, to 12 000 zł. Natomiast kredyt samochodowy, który chcą zaciągnąć, osiąga wartość 48 000 złotych. Kiedy już poznaliśmy naszą modelową rodzinę, najwyższy czas przejść do właściwego zestawienia.

  1. Getin Bank – bank ten prezentuje jak na ten czas najlepszą ofertę kredytu na zakup samochodu. Całkowity koszt tego kredytu będzie wynosił około 9 558 złotych, miesięczna rata zabierze nam z konta bankowego 959,31 złotych, oprocentowanie nominalne będzie wynosiło 7,39% (rzeczywiste 8,64%), zaś prowizja dla banku równa się 0%. Rodzajem zabezpieczenia dla tego kredytu w Getin Banku jest cesja praw z policji AC (czyli w momencie wypadku odszkodowanie z AC zostanie wypłacone bankowi, nie zaś posiadaczowi pojazdu). Aby starać się o ten kredyt, należy okazać w banku dowód osobisty oraz drugi dokument ze zdjęciem potwierdzający naszą tożsamość, a także zaświadczanie o dochodach.
  2. mBank – kolejną korzystną dla klienta propozycję oferuje mBank, który obiecuje przy warunkach podanych w przykładzie zaoferować nam oprocentowanie nominalne w wysokości 6,99% (rzeczywiste 8,55%, dlatego znalazł się na drugim, nie zaś na pierwszym miejscu), prowizję dla banku w wysokości 3% oraz ubezpieczenie 0%. Wysokość raty tego kredytu będzie wynosiła około 978 zł. Całkowity koszt kredytu zaciągniętego w mBanku będzie wynosił 9 749 złotych. Zabezpieczeniem kredytu jest przywłaszczenie przez bank 49% wartości samochodu oraz cesja praw z ubezpieczenia AC. Jednak dodatkową zaletą podjęcia tego kredytu jest fakt, iż o jego przyznaniu możemy się dowiedzieć 24 godziny na dobę, poprzez infolinię lub informację na stronie internetowej.
  3. Volkswagen Bank Polska – trzecim korzystnym przykładem kredytu samochodowego jest kredyt oferowany przez Volkswagen Bank Polska. Obiecuje on, oczywiście przy warunkach określonych w przykładzie kredyt, którego wartość miesięcznej raty będzie wynosiła 974 złote, oprocentowanie rzeczywiste 8,35%, oraz prowizją 5% dla banku. Nieobdartymi zaletami tego rodzaju kredytu są przede wszystkim brak ceny maksymalnej kredytu, który możemy podjąć oraz możliwość skredytowania 100% ceny pojazdu. Oczywiście, kredyt może być przyznany jedynie w celu zakupu samochodu marki Volkswagen.

Przedstawiliśmy powyżej trzy najkorzystniejsze oferty banków dla przykładu, który określiliśmy. Co jednak, jeśli nie jesteśmy modelową rodziną a chcielibyśmy wziąć kredyt samochodowy? W takich przypadkach najwygodniej będzie skorzystać z internetowego kalkulatora kredytu, wybranie najkorzystniejszej dla nas oferty oraz skonsultowanie się z doradcą finansowym danego banku.