Lekarz i kasa fiskalna

http://www.polkas.pl/Pl/przeglady_okresowe_kas_fiskalnych/

Rok 2015 roku przyniósł zmiany dla lekarzy prowadzących kampanię gospodarczą. Od 1 marca ubiegłego roku w prawie każdych gabinetach pojawiły się kasy fiskalne elzab mini e. Lekarze płacący się z pacjentami zostali zobowiązani wszystkie przychody ewidencjonować za uwagą tego narzędzia. Mimo protestów środowisk medycznych rozporządzenie ministra w sprawie kas fiskalnych zostało ustalono w mieszkanie.

Podnoszono zarzut, że wizyty domowe będą bardzo, a emerytowani lekarze zrezygnują z wiedzenia działalności, z względu trudności z obsługą kasy. Zarzuty okazały się chybione. Sprzedawcy kas trzymają w swojej ofercie zarówno małe, mobilne urządzenia, jak a zdrowe przeznaczone dla gastronomii i handlu. Nie można również pogodzić się ze określeniem, że obsługa kasy jest ciężka. Przykładem tylko potrafią być usługi medyczne. Lekarz oferujący usługi ratujące życie, wystarczy, iż na kasie będzie traktował zaprogramowane 2 lub 3 pozycje. Dodatkowym celem jest tylko wydrukowanie raportu dobowego oraz miesięcznego. Ponadto raz na dwa lata musi być dokonany przegląd kasy, przez uprawnionego do ostatniego serwisanta.

Według obowiązującego rozporządzenia Ministra Finansów nie tylko gabinety lekarskie zostały zobligowane do zapoznania kas fiskalnych, Do drugich grup zawodowych mających te dania z ubiegłego roku, bez powodu na wysokość obrotów zaliczymy między innymi: - prawników, - księgowych, - mechaników samochodowych, - fryzjerów, - kosmetyczki.

Obowiązujące obecnie rozporządzenie traci moc 31 grudnia 2016 roku. Może w roku 2017 wszyscy przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż i dostarczający usługi na myśl osób fizycznych nieprowadzących działalność gospodarczą. Jak myśli Ministerstwo Finansów stanowi ostatnie miły recepta na konkurencję z białą przestrzenią w handlu także usługach.

Poddaje się pytanie, lub w latach następnych więcej będzie mocna wziąć z pociechy na zakup kasy. Obecnie czyni ona 700 zł. Może spośród niej wziąć wszystka osoba, która w okresie zainstalowała kasę oraz prawidłowo poinformowała o tym urząd skarbowy. Urząd skarbowy ma 30 dni na rozpatrzenie wniosku o zwrot 700 zł. Albo będzie silna zastosować z obecnej pomoce w latach następnych, wyjaśni się jak Ministerstwo opublikuje nowe rozporządzenie.