Komputeryzacja szpitali

Często możemy stwierdzić w sklepach wyposażenie stanowiska kasjera w struktury nowoczesnego komputera - nierzadko z dotykowym ekranem - oraz drukarki finansowej i tradycyjnego bądź wbudowanego w ladę czytnika kodów kreskowych. Takie podejścia najczęściej odnosi się w dużych marketach oraz sklepach przylegających do budów sklepów.

Istnieje w nich znacznie asortymentu, ceny produktów często ulegają zmianie, a same produkty równie często są sprzedawane, jak również zamawiane. Stąd też jest potrzeba komputerowej ewidencji sprzedaży i przeprowadzania transakcji sprzedaży produktu za pomocą przesunięcia go ponad czytnikiem kodu i kliknięcia jednego przycisku w komputerze.

Nie jednak zawsze ta komputeryzacja jest chciana. Przykładowo, jak jesteśmy do podejmowania z niewielkim sklepikiem osiedlowym, warzywniakiem, czy sklepem o bardzo charakterystycznym asortymencie, taka komputeryzacja będzie zbędna. W sprawie kiedy jednorazowo zamawiamy kilka albo kilkanaście sztuk samego produktu raz na dwa tygodnie i kiedy rodzaj wyboru nie ulega zbyt często zmianie, wystarczy nam kasa fiskalna novitus mała plus. Wtedy wystarczy asortyment podzielić na kilka albo kilkanaście grup, każdej nadać osobne PLU i przykleić ręcznie metki z wartościami na jakimś konkretnym produkcie. W form kiedy tego gatunku jest kilka, nie jest przy tym wiele pracy, i sprawnie jest upilnować wszelkie poprawki w końcu ceny czy części artykułów.

Kasa fiskalna dla sklepiku osiedlowego jest koniecznością - wymogiem urzędu skarbowego. Jeśli sklepik ma określony pułap dochodów, więc musi korzystać tego narzędzia. Jednak właściciel sklepu, choć objęty obowiązkiem rejestracji tej kasy i użycia jej przy każdej transakcji, ma pełny wybór co do gustu kasy. W przypadku malutkiego sklepu osiedlowego warto wybrać najprostszy, najtańszy model kasy fiskalnej, który nie jest zbyt wielu funkcji, oraz jest jednoznaczny w obsłudze. Możemy z góry założyć, że są to kryteria najważniejsze dla nas w sukcesu zakupu kasy i że przez duży chwila nie ulegną one zmianie.