Kasa fiskalna limit

Wszyscy podatnicy oferujący usługi na sytuacja osób fizycznych, nieprowadzących działalności gospodarczej, mają obowiązek prowadzenia ewidencji z zastosowaniem urządzeń fiskalnych, takich jak, kasa lub drukarka fiskalna.

Kasa finansowa jest sprzętem, z lat często stosowanym w handlach, a także przez różnego rodzaju usługodawców, począwszy z serwisów komputerowych, na lekarzach kończąc. Drukarka posnet jest jasna u innego rodzaju przedsiębiorców. Czerpią z niej przede każdym wysokie sieci handlowe, wystawiające dziennie nawet kilka tysięcy paragonów. Zastanówmy się jednak, dlaczego kasa nie dodawałaby się do tego, przecież również może obsłużyć sporą liczbę paragonów? Zgoda, ale kasa nie wydrukuje nam faktury VAT także w placówkach niemających takiego sprzętu, kończy się je ręcznie, co nie jest ładne z artykułu widzenia poprawy produktywności i obsługi. To zawiera, że jeszcze chętniej, nawet mniejsze firmy sięgają po tego standardu rozwiązania. Zakup drukarki nie jest tani, wiąże się z koniecznością wyłożenia grubo ponad dwóch tysięcy dobrych i należy mieć, że urządzenie to, w przeciwieństwie do waluty, nie nie pracuje samo. Do jego obsługi przydatny jest zatem komputer wyposażony w właściwy program sprzedażowy, to jednocześnie są koszty, ale korzyści ogromne. Jesteśmy więc możliwość śledzenia rozchodu sprzedawanych produktów teraz w okresie druku paragonu, i nie, kiedy w sukcesu kas fiskalnych, tylko po odczycie sprzedaży przez program magazynowy. Wybierając drukarkę należy myśleć o tym do jakiej bazy towarowej (ilość kodów PLU), nasze urządzenie jest służyć i wybrać o około 20 procent większe, niż jest nam pomocna w określonym czasie, bo pojemności nie odda się zwiększyć, a część naszego asortymentu może wzrosnąć. Drugi istotny czynnik, na który musimy zwrócić uwagę, to dobowa ilość wystawianych paragonów.

Drukarki dzielimy ze względu od wielkości kodów i wydawanych biletów na: - małe / przenośne- średnio 100- 150 paragonów na dzień - sklepowe- przeznaczone do całych placówek handlowych oraz mających bardzo rozbudowaną bazę towarów. Obecnie dopasowuje się urządzenia będące jedynie jedną rolkę papieru na rachunki dla kupujących, bo kopia zalecana jest elektronicznie, na kartce SD.