Kasa fiskalna bursztyn

xl programModuł Kadry i płace - Comarch ERP XL - POLKAS & COMARCH - Systemy ERP

Paragon z kasy fiskalnej novitus lupo jest faktem niezmiernie ważnym również dla inwestora a dla kupującego. Ci pierwsi mają obowiązek wystawiania takich dowodów sprzedaży, ci dodatkowi powinni za jakimś razem zabierać ze sobą paragon.

Niestety, część z nas na paragony nie zwraca większej uwagi, co w wielu sukcesach może liczyć złe konsekwencje. Jak długo powinniśmy trwać takie wydruki z kas finansowych i w jakich okolicznościach mogą się one nam przydać?

W wypadku przedsiębiorców myśl jest całkiem prosta. Kopie paragonów powinni oni chronić przez 5 lat-na wypadek kontroli z Urzędu Skarbowego. Po co ale taki dokument klientowi? Ten niewielki skrawek papieru w moc przykładach może zawierać poważne znaczenie. Jeśli znamy ważność paragonu z kasy fiskalnej i wiemy, w jaki twórz odpowiednio przechowywać taki dokument, możemy wielu zyskać. Dotyczy to przede całym tych sprawie, w których potrzebujemy zareklamować kupiony towar lub przekazać go również odzyskać swe pieniądze. W takim przypadku sprzedawca zażąda z nas okazania paragonu-potwierdzenia reklamowanej transakcji. O jakich czasach musimy pamiętać w chwili, gdy paragon jest nam uczestniczyć w budowaniu reklamacji? Jeśli kupujemy artykuły spożywcze, problemy połączone z nimi umiemy zgłosić do 3 dni. Bardzo dłużej powinniśmy przechowywać te paragony, które są dokumentem zakupu ubrań, obuwia, mebli czy sprzętu RTV. Tu prawo dostarcza nam aż 24 miesiące na wykrycie cechy oraz na zgłoszenie reklamacji. Dokładnie w chwili, gdy nie będziemy potrafić paragonu, nasza reklamacja nie zostanie przyjęta. Im większa wartość reklamowanego towaru, tymże korzystniejsza strata połączona z brakiem dokumentu potwierdzającego taką sprzedaż.

Pamiętajmy czyli o paragonach, które sprzedawca musi nam wręczyć podczas zakupów. Miejmy i o tym, by dokumenty takie umieszczać w dobrzy sposób. Możemy dokonać koperty, w jakich będziemy przechowywać paragony w pory chronologicznej, możemy dać na ten cel specjalne pudełko. Ważne, by dokument potwierdzający przeprowadzone przez nas umowy był przechowywany tak długo, jak długo może istnieć się podstawą do złożenia reklamacji.