Garderoba eliza

Nadchodzi oczekiwana od dawna wiosna. Toż nie tylko okazja na zrzucenie kilku zbędnych kilogramów, ale także na zmianę naszych stylów żywieniowych. Cieplejsza aura skłania nas bowiem do usunięcia ciężkostrawnej diety opartej na mięsie i nabiale i skorzystania ze zdrowia, które oferują nam sałatki.

Witaminy Sałatki stanowią prawdziwą bombę witaminową. Dostarczają nam one ludzi elementów koniecznych do odpowiedniego funkcjonowania układu. Polacy wciąż a pamiętają predyspozycja do chętniejszego sięgania po produkty pochodzenia zwierzęcego. Dlatego naprawdę wiele wśród naszych rodaków schorzeń układu krążenia. Choroba wieńcowa, miażdżyca oraz nadciśnienie stanowią wciąż samą z ważnych przyczyn zgonów w podeszłym wieku. Częstsze jedzenie sałatek i minimalizacja artykułów pochodzenia zwierzęcego zmniejszają ryzyko wysoko wymienionych schorzeń.

Lekkostrawność Warzywa są o moc bardziej delikatne niż mięso i nabiał. Mniej zalegają w systemie pokarmowym, dzięki czemu po ich spożyciu czujemy się lepiej. Warzywa posiadają odczyn zasadowy w przeciwieństwie do produktów mięsnych. Dzięki temu nie czynią one kłopotów ze zgagą i nadkwasotą. Dieta oparta na spożywaniu sałatek jest zatem większa i bezpieczniejsza dla swego systemu pokarmowego.

Łatwość przygotowania Przygotowywanie sałatek wcale nie jest skomplikowane, szczególnie, jeżeli mamy wystarczającym sprzętem. Szatkownica do warzyw elektryczna sprawi, że stworzymy je wyjątkowo szybko. Wystarczy tylko wybrać warzywa, z jakich zależymy zrobić sałatkę, poszatkować je przy pomocy maszyny, wymieszać i skropić sokiem z cytryny. W ciągu paru sekund jesteśmy odpowiedni i odżywczy posiłek.

Kaloryczność Zanim nadejdą przyjazne i ciepłe dni, warto zrzucić nieco tkanki tłuszczowej nagromadzonej podczas zimy. Najdoskonalszym sposobem, aby uzyskać upragnioną sylwetkę, jest poznanie na dietę opartą na warzywach i sałatkach. Szybko przekonasz się, że potrafi stanowić ona o moc smaczniejsza z tradycyjnych polskich problemów i schabowych. Co znacznie, żeby przygotować pyszną sałatkę, nie trzeba być szefem kuchni. Wystarczy inwencja i myśl. To wyłącznie z nas zależy, z których składników stworzymy własną piękną i naturalną sałatkę.