Frezowanie cnc co to jest

Głównym celem obróbki ubytkowej jest nadawanie kształtu oraz wymiaru, a także chropowatości różnego sposobu produktom metalowym za pomocą usuwania nadmiaru materiału, powszechnie nazywanego naddatkiem. Obecnie samą spośród najbardziej popularnych form obróbki ubytkowej jest frezowanie cnc, jakie stanowi używane w wielu przedsiębiorstwach.

Ogólnie obróbkę ubytkową możemy rozłożyć na obróbkę skrawaniem oraz obróbkę erozyjną. Do obróbki skrawaniem możemy zaliczyć między innymi obróbkę wiórową. To tak do tej linie możemy zaliczyć między innymi operację nazywaną frezowaniem. Warto wiedzieć, że podczas tej obróbki głownie narzędzie wykonuje ruch obrotowy. Ale w zależności od urządzenia, na którym pracujemy, pewno się zdarzyć, iż narzędzie może i wykonywać ruch posuwowy. Ale najczęściej znajduje się, iż to rzeczywiście ruch posuwowy wykonuje przedmiot obrabiany. Warto pamiętać, że urządzenie, na jakim powodujemy wspomnianą operację nazywane jest frezarką. Właśnie na zbytu występuje wiele sposobów frezarek. Możemy doliczyć do nich frezarki stołowe, a ponadto frezarki wspornikowe, do jakich należą między innymi: frezarki wspornikowe pionowe i poziome, a też frezarki wspornikowe pionowe posiadające skrętną głowicę wrzecionową. Ponadto wyróżniamy również frezarki promieniowe oraz rewolwerowe, a też nakiełczarki, kopiarki oraz frezarki specjalne.

Określając się na obróbkę materiału metalowego należy przede wszystkim wybrać odpowiedni sposób obróbki ubytkowej. Istnieje więc niesłychanie ważne, ponieważ w relacje od struktury naszego artykuły powinniśmy dobrać odpowiednie parametry jego obróbki.