Badanie plodnosci swidnica

Badanie płodności u mężczyzn polega przede wszystkim na poszukiwaniu ejakulatu. Badanie nasienia jest pierwszym elementem diagnostycznym pomagającym ocenić płodność mężczyzny.Nasienie to zawiesina plemników, które pochodzą z jajek i najądrzy w mieszaninie wydzielin gruczołu krokowego, pęcherzyków nasiennych oraz gruczołów cewkowo-opuszkowych (tzw. plazmie nasienia). Głównym celem pytania są więc plemniki.

Jak powinno zrobić się badanie?Badanie to powinno się stworzyć w okresie, gdy po czasie 1 roku regularnego współżycia bez zabezpieczeń (bez sensu na ewentualne badania partnerki) nie nastąpiło zapłodnienie. Należy je dokonać też po nowego sposobu urazach w stronie krocza i po leczeniu guza jądra.

Przed badaniemPrzed rozpoczęciem do badania muszą stać zrealizowane pewne standardy. Negatywnie na zysk mogą wpłynąć bowiem m.in. nieodpowiednio długi czas abstynencji płciowej (próbka powinna stać nabyta w momencie 2-7 dni z stosunku), przebyte choroby (szczególnie te, którym towarzyszyła podwyższona temperatura), a także nadużywanie alkoholu. Próbka do badania powinna i zostać dana w podobni środek.Badanie nasienia polega na jego ocenie makroskopowej (lepkość, objętość, odczyn) i mikroskopowej (liczba plemników, ich energia i ruchliwość). Dodatkowo wyświetla się ilość przeciwciał przeciwplemnikowych. Czasem podawane są oraz inne testy np. badanie bakteriologiczne i biochemiczne oraz test hiposomotyczny.

DiagnostykaW ocenie niepłodności u ludzi zajmuje się także różnego typu badania hormonalne. Sprawdza się m.in. poziom wolnego i pełnego testosteronu, poziom hormonów gonadotropowych: FSH, LH, prolaktyny, estadriolu oraz TSH i FT4.Zaburzenia niepłodności potrafią stanowić zarówno wynikiem reakcji autoimmunologicznych. Sprawdza się wówczas badania na przeciwciała przeciwko plemnikom w surowicy i nasieniu. Stanowi to tzw. badanie techniką immunofluorescencji pośredniej. Nazywa ono pomoc mieszania się przeciwciał z plemnikiem. Pragnie stanowić ich naprawdę znacznie wiele, aby całkowicie zahamowały płodność. Przyczyną zaburzeń niepłodności niejednokrotnie są i innego sposobu infekcje. W obiekcie ich wykluczenia robione są badania mikrobiologiczne.